starostlivosť o produkty

Organická bavlna

Je to mäkká, zdravá a prirodzená voľba pre deti. Organická bavlna sa pestuje ručne. Vlákna sú dlhšie a väčšie. Získate preto kvalitnejšiu bavlnu. Pestuje sa minimálnym dopadom na životné prostredie, pretože sa nepoužívajú žiadne syntetické hnojivá a pesticídy.

Vlna a pracie tipy

Vlnu je možné používať celý rok, pretože teplota je regulovaná podľa okolia. Vlna je tiež ideálna pre aktívne deti, pretože vlna absorbuje pot, takže pokožka je vždy príjemne suchá. Vlna sa samočistí, a preto sa umýva iba zriedka (vždy pri vlnenom programe).
Pracie tipy:
1. Používajte iba čistiace prostriedky na vlnu a iba na pracom vlnenom programe
2. Vlnu neumývajte v horúcej vode
3. Nepoužívajte aviváž
4. Vlna sa musí sušiť v ľahu, napr. ležaním na stole
5. Vlnené oblečenie nikdy nesušte v sušičke.
Ak máte na vlnených šatách škvrnu – opláchnite škvrnu (len škvrnu) studenou vodou a pokiaľ možno čo najskôr. Oblečenie (škvrny) zaveste na slnečné svetlo. Slnko škvrnu “rozpúšťa”.

Softshel a pracie tipy

Softshel je prefektný počas prechodného obdobia, keď nie je ani príliš chladno, ani príliš teplo.
Pracie tipy:
1. Vrchné softshelové odevy by sa mali prať iba zriedka a pokiaľ možno bez čistiacich prostriedkov / oplachovacích prostriedkov, pretože by mohli odstrániť časť vodotesného povlaku.
2. Najčastejšie stačí špinu alebo blato nechať vyschnúť a očistiť alebo utrieť vlhkou handrou.

Duvet a pracie tipy

Termoprádlo Duvet je mimoriadne pohodlné, vyrobené z izolačného materiálu odpudzujúceho vodu.
Pracie tipy:
1. Duvet by sa mal umývať zriedka a pokiaľ možno bez čistiaceho prostriedku, pretože by mohol odstrániť povrchovú úpravu, ktorá robí Duvet extra odolnou proti vode.
2. Najčastejšie stačí vyschnúť špinu/blato alebo utrieť vlhkou handrou.

Ošetrenie Froddo prewalkers

Prewalkers sú vyrobené z prírodnej kože, ktorú treba ošetrovať výhradne so suchou handričkou. Použitie vody a rôznych prostriedkov na ošetrenie, ktoré nie sú odporúčané, môže spôsobiť stratu farby a antibakteriálnych a antialergických vlastností. Odporúčame používať prostriedky firmy Collonil z radu Organic, ktoré sú bez chemických látok.

www.collonil.cz

Starostlivosť o gumáky Bisgaard

Gumáky Bisgaard sú vyrobené z najkvalitnejšieho prírodného kaučuku, ktorý je prírodným produktom, ktorý vydrží aj dlhšie, ak sa oň budete riadne starať. Prírodný kaučuk obsahuje prírodné oleje, ktoré pomáhajú jeho mäkkosti a pružnosti. Keď sa na výrobu gumákov používa prírodný kaučuk, guma postupne začne vysychať, pretože sa oleje časom odparujú.
Z tohto dôvodu vám odporúčame pravidelnú starostlivosť a údržbu gumákov ošetrením olejom. Na trhu existuje veľa vynikajúcich produktov na ošetrenie gumákov. Odporúčame používať výrobky, ktoré neobsahujú silikón. Na starostlivosť o svoje gumáky môžete dokonca použiť domáce oleje, ako je olivový olej.
Tu je niekoľko jednoduchých a užitočných tipov, ako udržať čo najdlhšie vaše gumáky Bisgaard:

1. Impregnácia topánok
Pred používaním odporúčame impregnáciu gumákov produktom z prírodného oleja, ako je uvedené vyššie. Impregnácia pridá prírodnému kaučuku ďalší ochranný povlak a udrží vaše gumáky mäkké a budú vyzerať stále pekne.

2. Po použití si topánky vždy očistite mierne navlhčenou mäkkou špongiou alebo handrou s trochou mydla na umývanie riadu. Podrážku môžete vyčistiť pomocou kefy.

3. Nechajte obuv zaschnúť na vzduchu. Tiež by ste sa mali vyhýbať ich umiestňovaniu priamo alebo na teplý radiátor, pretože to môže spôsobiť vyschnutie a popraskanie gumy. Okrem toho sa vyhnite umiestneniu gumákov na miesto, kde sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu na dlhú dobu, pretože to môže tiež vysušiť gumu a spôsobiť vyblednutie farby. Odporúčame uchovávať obuv na chladnom, suchom a tmavom mieste.

4. V pravidelných intervaloch nanášajte nové vrstvy oleja.
Po skontrolovaní, či sú topánky čisté a suché, môžete pridať tenkú vrstvu prírodného oleja podľa vlastného výberu mäkkou špongiou alebo handrou.

Ekologická starostlivosť Bisgaard

Naše detské nohy si zaslúžia to najlepšie. Bisgaard obklopuje detské nohy prírodnými materiálmi.

Navrhnuté pre prirodzenú hru
Dizajn a funkčnosť ide ruka v ruke. Bisgaard vytvára topánky, ktoré umožňujú detským nohám po celom svete hrať sa, prosperovať a správne sa vyvíjať a zároveň nosiť krásnu obuv.

Prírodné materiály
Podšívka obuvi je v závislosti od štýlu vyrobená z ekologickej kože, bavlny, jahňacej kože alebo vlny, ktoré chodidla obklopujú výlučne prírodnými materiálmi. Gumové čižmy sú vyrobené z prírodného kaučuku.

Trvalo udržateľné výrobné metódy
Obuv Bisgaard je starostlivo ručne vyrábaná a počas výroby prechádza viac ako 50 ručnými procesmi. Materiály, ktoré používajú, sú starostlivo vybrané a nikdy nepochádzajú zo zvierat, ktorých jediným účelom bolo poskytnúť materiály na obuv. Koža použitá na výrobu topánok pre Bisgaard je vždy zvyškovým produktom, ak bolo zviera použité na iné účely.

Na opaľovanie kože používa Bisgaard predovšetkým udržateľnú a ekologickú metódu. Koža je opálená práškom extrahovaným z guľatiny, ovocia, listov a koreňov rastlín, výsledkom čoho sú krásne, prírodné a zemité usne bez akýchkoľvek chemikálií.

Všetky štýly neobsahujú chemikálie, chróm a ťažké kovy podľa noriem REACH podľa smernice EÚ.

Pokiaľ ide o prírodu, Bisgaard je určený na zabezpečenie trvalo udržateľnej výroby. Používa sa znovu použitá voda a recyklovaný papier.

Scroll to Top