FRANCK & FISCHER založili v roku 2005 Annemarie Franck a Charlotte Fischer.
Sídlia v Kodani, kde navrhujú všetky svoje ekologické hračky, batohy a príslušenstvo pre batoľatá a malé deti. Opäť môžeme hovoriť o krásnom jednoduchom dánskom dizajne.
Ich filozofia sa riadi ich značkou„Dizajn pre deti – Vyrobené s opatrnosťou“, ktorá je zameraná na navrhovanie krásnych výrobkov, ktoré sa vyrábajú trvalo udržateľne z prírodných materiálov.
Ich hlavnou myšlienkou celého dizajnu je grafická interpretácia rôznych zvierat na svete. V ich kolekcii nájdete líšky, ježkov, veveričky. Tiež slony, tygre a aj bzučiaci hmyz, pretože sú dôležitou súčasťou prírody.
Každý výrobok má jasný škandinávsky vzhľa a je vyrobený s dôrazom na každý detail. Preto funkčnosť a hodnota hry idú ruka v ruke s moderným dizajnom .
Pri výrobe všetkých hračiek a výrobkov používajú prírodné materiály, ako aj certifikovanú organickú bavlnu a certifikované drevo FSC. Na plnenie preferujú kukuričné vlákno alebo recyklovaný polyester. Organická bavlna sa vyrába bez pesticídov a certifikované drevo pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov.

galéria

Scroll to Top